Gięcie Blach – Warszawa i Okolice

Oferujemy usługę gięcia blach. W procesie gięcia wykorzystujemy specjalistyczne prasy krawędziowe. Jest to technologia która gwarantuje najwyższą precyzję oraz powtarzalność detali.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa chwilowo niedostępna
Ze względu na realizację długoterminowego kontraktu. Przepraszamy.

Usługi Gięcia Blach

Blachy to niezwykle przydatne elementy, a gięcie to jeden z podstawowych sposobów ich obróbki i kształtowania.

Zaginamy i docinamy stalowe i aluminiowe blachy. Zamów wycenę już dziś!

Wykonujemy na zamówienie:

  • Cięcie i gięcie blach stalowych
  • Gięcie blach CNC
  • Gięcie blach grubych
  • Gięcie blach aluminiowych

Gięcie blach na zamówienie

Gięcie blachy nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać.

Promień gięcia blachy musi być odpowiednio dobrany do jej grubości i gatunku stali. Przy grubościach powyżej 5 mm przestaje być możliwe uzyskanie ostrej krawędzi.

Blachy generalnie należy giąć poprzecznie do kierunku ich walcowania w hucie, ponieważ takie zagięcie jest bardziej odporne na pękanie od zagięcia wykonanego równolegle z kierunkiem walcowania. Kierunek ten zazwyczaj pokrywa się z dłuższym bokiem arkusza, można go również ustalić obserwując powierzchnię blachy.

Niewłaściwe gięcie blachy może skutkować lokalnymi pęknięciami i odkształceniami, stąd lepiej zleć to specjalistom.

Zaginanie blachy metodami domowymi polega na stopniowym zawijaniu uderzeniami drewnianego młotka blachy na rurze stanowiącej podkład. Takie metody skutkują deformacjami, widocznymi nieraz odkształceniami i małą dopuszczalną grubością blachy. W naszym warsztacie korzystamy z profesjonalnych giętarek. Z nimi w kilka chwil przygotujemy odpowiednio zagięte blachy.

Zagięte blachy można łączyć na zakładkę lub spawać na zakładkę. To prosty i wydajny sposób łączenia blach metalowych.

Gięcie blach grubych

O ile gięcie cieńszych blach może być wykonane na niewielkich giętarkach, a nawet przy pomocy imadła i młotma, o tyle gięcie grubych blach jest wymagającym zadaniem i potrzebne są znacznie większe maszyny zaginające.

Szczególnie grube blachy należy giąć zawsze poprzecznie do kierunku ich walcowania w hucie. Prosimy uwzględnić to w swoich zleceniach.

Gięcie blach aluminiowych

Aluminium doskonale nadaje się na obróbkę na zimno, gdyż jest stosunkowo miękkie i bardzo lekkie. Podobnie jak miedź, przy obróbce umacnia się i utwardza. Stąd blachy aliminiowe przed gięciem powinny być wyżarzone, inaczej mogą pęknąć w trakcie.

Aluminiowe elementy są drogie, toteż ich obróbka nie powinna być pozostawiona przypadkowi. Produkcja zagiętych blach aluminiowych to dla nas żaden problem.

Profesjonalne gięcie blach na wymiar

Z górą dwadzieścia lat obrabiamy na zimno rozmaite metale. Przez wszystkie te lata nasi ludzie nabierali wartościowego doświadczenia, które teraz zamieniamy na udane projekty. Jako doświadczony producent, polecamy się do wszelkich zleceń z obróbką blach.

Zgłoś się do nas, a w niedługim czasie wykonamy dla Ciebie gięcie blach. Warszawa jest głównym miejscem wykonywania naszej działalności, ale obsługujemy też inne miejscowości.

Galeria realizacji

Zamów usługę gięcia blach!

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę gięcia blach w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!