Balustrady Nierdzewne – Produkcja Na Zamówienie

Chcesz zamówić balustradę do domu, na inwestycję budowlaną, dla szkoły lub instytucji? Zleć nam produkcję wraz z montażem. Realizujemy zlecenia dla deweloperów, generalnych wykonawców a także osób prywatnych.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Balustrady nierdzewne Warszawa
4.4/5 - (25 votes)

Balustrady to barierki metalowe zabezpieczające schody, tarasy, balkony i inne wysokie miejsca w budynku.

Można je wykonać z drewna lub z kamienia, lecz według nas najlepszym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie są odporne na korozję balustrady ze stali nierdzewnej. Są niezwykle wytrzymałe mechaniczne, zadowalające estetycznie oraz trwałe.

Wykonujemy i montujemy balustrady nierdzewne dla firm deweloperskich, generalnych wykonawców a także na zlecenie osób prywatnych.

Balustrady nierdzewne Warszawa – schody zewnętrzne

Balustrada na schody ze stali

W blokach balustrada schodowa musi być trwała i funkcjonalna. W przypadku schodów prostych mocowanie nie jest zbyt skomplikowane i można tutaj korzystać z powtarzalnych i nieskomplikowanych wzorów na wypełnienie przestrzeni między słupkami.

Balustrady nierdzewne na schody zabiegowe nie dają takiego luksusu. Stopnie w schodach zabiegowych różnią się od siebie, więc wykonanie do nich balustrady wymaga pieczołowitości, doświadczenia i wyobraźni.

Balustrada schodów wewnętrznych ze stali nierdzewnej i szkła

Metalowe balustrady balkonowe i tarasowe

Czy dla domu istnieje bardziej reprezentatywny detal metalowy niż balustrada balkonowa? Nowoczesne rozwiązania zakładają na przykład zamontowanie balustrady ze stali nierdzewnej.

Zewnętrzne balustrady nowoczesne powinny dobrze komponować się z całą resztą budynku. Mają nie tylko być bezpieczne, ale też świadczyć o dobrym smaku właściciela mieszkania. W związku z tym wypełnienie między słupami może przybrać najróżniejsze, wyrafinowane formy, byle tylko prześwit między elementami zapewniał bezpieczeństwo dzieciom.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej, w sekcji związanej z prawem budowlanym.

Balustrady Warszawa – balustrada tarasowa

Balustrady a prawo budowlane

Przepisy budowlane regulują minimalną wysokość balustrady oraz maksymalny prześwit pomiędzy elementami jej wypełnienia. Co powienieneś wiedzieć przed rozpoczęciem projektu?

Balustrady w budynkach oświaty, zakładów opieki, budynków wielorodzinnych

Wyjąwszy miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością, najbardziej rygorystycznymi przepisami są te dotyczące budynków oświaty, zakładów opieki zdrowotnej oraz bloków mieszkalnych i innych budynków wielorodzinnych.

Wierzch poręczy musi znajdować się co najmniej 1,1m od powierzchni, po której chodzą ludzie. Maksymalny dopuszczalny prześwit jest tutaj wyjątkowo wąski i wynosi zaledwie 12cm.

Balustrady w pozostałych budynkach

W pozostałych budynkach, na przykład biurowcach oraz w przypadku schodów zewnętrznych, minimalna wysokość wynosi również 1,1m, ale już maksymalny prześwit może wynosić 20cm.

Balustrady do wnętrza domu i mieszkania

Domki jednorodzinne i wnętrza mieszkań (czyli na przykład balustrady do schodów wewnętrznych) muszą mieć wysokość minimalną 0,9m, licząc od wierzchu poręczy. Co ciekawe, w wypadku domków jednorodzinnych i mieszkań nie reguluje się wielkości otworów i prześwitów.

Balustrady nierdzewne Warszawa – zatrudnij fachowców

Nasze rzemiosło do produkcja i montaż balustrad. Warszawa to miejsce, z którym jesteśmy związani od lat, ale obsługujemy też całe województwo mazowieckie, a możemy wyjechać i w inne części Polski.

Galeria

Zapraszamy do współpracy

Jeśli chcą Państwo zamówić balustrady z nierdzewki w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!