Frezowanie CNC Stali i Aluminium – Warszawa i Cały Kraj

Oferujemy usługę frezowania stali oraz aluminium czyli obróbkę skrawaniem polegającą na oddzieleniu warstwy materiału za pomocą freza. Za pomocą tej metody możemy otrzymać elementy o bardzo skomplikowanych kształtach i różnej geometrii.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa chwilowo niedostępna, przepraszamy

Usługi Frezowania CNC Stali i Aluminium
4.8/5 - (5 votes)

Frezowanie CNC (skrót pochodzi z angielskiego Computerized Numerical Control i tłumaczy się na komputerowe sterowanie obrabiarek numerycznych) to rodzaj obróbki skrawaniem, który łączy siłę i pewność urządzeń mechanicznych z precyzją elektrycznego sterowania.

Frezujemy w stali, aluminium oraz innych metalach kolorowych. Zamów wycenę już dziś!

Wykonujemy na wymiar

  • Frezowanie CNC aluminium oraz metali kolorowych
  • Frezowanie CNC stali
  • Frezowanie CNC blachy

Frezowanie CNC obrabiarką numeryczną sterowaną komputerowo

Frezarki to rodzina obrabiarek, zdolnych obróbką skrawaniem zamieniać bloki materiału w koła zębate, gwinty, frezy oraz inne złożone struktury.

Zwyczajna frezarka to w rękach doświadczonego mechanika wartościowe narzędzie, ale nowoczesna technika umożliwia kolejny krok w rozwoju.

Wzbogacenie frezarek o czujniki elektryczne, precyzyjne serwomotory oraz komputer zmienia ją w obrabiarkę CNC. Obróbka CNC umożliwia wysoce precyzyjną i co ważniejsze powtarzalną pracę. Mechanik może nadać równie doskonały kształt, co obrabiarka CNC. Obróbka komputerowa ma jednak to do siebie, że jeśli pracownik raz stworzy wydajny program, maszyna może potem bez problemu wykonać wiele identycznych kopii.

Obrabiarki CNC należą do podstawowych środków produkcji przemysłu maszynowego. Są maszynami do produkcji elementów nowych maszyn i urządzeń, mają zatem kluczowe znaczenie.

Obróbka skrawianiem obecnie zajmuje dominującą pozycję wśród wszystkich procesów technologicznych, a to dlatego, że pozwala na otrzymanie części o kształtach i cechach zewnętrznych umożliwiających ich dalsze łączenie w najbardziej złożone i precyzyjne mechanizmy. Innymi słowy, nie ma drugiej metody, umożliwiającej tak precyzyjne i łatwe tworzenie złożonych elementów, jak obróbka skrawaniem, czyli też frezowanie. A sterowanie komputerowe dodaje do tego szybkość, powtarzalność i precyzję.

Kolejną wyróżniającą cechą obrabiarek skrawających jest to, że narzędzie poruszane jest przymusowo za pomocą specjalnych mechanizmów na prowadnicach. Stąd wiertarki, szlifierki i podobne urządzenia nie są uznawane za obrabiarki skrawające.

Narzędzie oddziaływuje na przedmiot za pomocą jednego lub wielu ostrzy, wykonując przy tym pracę zużywaną na oddzielenie wióra i pokonanie oporów tarcia między przedmiotem obrabianym i ostrzem.

Frezowanie stali

Stal to twardy materiał, stosunkowo trudny w obróbce skrawaniem. Do wytwarzania narzędzi skrawających używano innych rodzajów stali – narzędziowej i szybkotnącej.

Przemomem w rozwoju narzędzi było wynalezienie narzędzi ze spiekanych węglików metali – wolframu, tytanu i tantalu. Tak zwane ostrza widiowe pozwalają na znaczne zwiększenie szybkości skrawania.

Zatrudnij fachowców do wydajnego i dokładnego frezowania stali, którzy dysponują właściwym sprzętem.

Frezowanie aluminium

Aluminium jest znacznie bardziej miękkie, niż stal i daje się łatwo skrawać. Ten materiał jest całkowicie odporny na korozję atmosferyczną, bardzo lekki, a przy tym ma rozsądne właściwości mechaniczne. Stąd często z aluminium wykonuje się podstawy elementów w przemyśle, na przykład wyspecjalizowane stanowiska montażowe. Niska waga ułatwia ich przemieszczanie, a odporność na korozję zachęca do przeróbek.

Frezowanie w aluminium umożliwia szybkie wykonanie z tego wdzięcznego materiału praktycznie każdego zadanego kształtu.

Powierzając obróbkę aluminium specjalistom gwarantujesz sobie, że praca będzie dokładnie wykonana.

Frezowanie blachy

Niektórzy domowi majsterkowicze chcą wyciąć z blachy dokładne wzorki używając posiadanej frezarki. Czy jest to dobry sposób?

Frezowanie jako obróbka skrawaniem od biedy nadaje się do wykrawania, ale nie jest to profesjonalne rozwiązanie. Odcinane wzorki mają tendencję blokowania się i wyrywania frezu. Jakie lepsze rozwiązanie proponujemy?

Proponujemy skorzystanie z naszym usług przy wycinaniu wzorów z blachy. Do tego rodzaju prac polecamy wycinanie laserem.

Frezowanie CNC Warszawa – na zamówienie

Mamy na koncie ponad dwadzieścia lat obróbki metali. Wciąż rozwijamy swój park maszynowy, dzięki czemu trzymamy tempo wraz z tym zmieniającym się światem. Jako godny zaufania producent konstrukcji, mamy za sobą wiele udanych realizacji z pola reklam oraz struktur wsporczych. Frezowanie to poważna sprawa, wymagająca dobrej znajomości matematyki, stąd produkcja frezowanych części powinna być zlecana specjalistom.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, a w niedługim czasie wykonamy dla Ciebie frezowanie. Warszawa i mazowieckie – obsługujemy przede wszystkim te okolice, ale możemy dojechać też na miejsce wskazane przez klienta.

Galeria realizacji

Usługi frezowania Warszawa

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę frezowania cnc stali i aluminium w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!