Spawanie Profili – Warszawa i Cała Polska

Chcesz zlecić spawanie profili? Stalowych, zamkniętych, kwadratowych? Wykonamy to dla Ciebie. Skontaktuj się, by przesłać nam projekt, który zrealizujemy w naszym zakładzie pod Warszawą lub zamów usługę spawalniczą z dojazdem.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Spawanie Profili Na Zamówienie
3.5/5 - (8 votes)

Od ponad dwóch dekad pracujemy w metalu. Spawanie profili to nasza standardowa usługa. Urzeczywistniamy projekty na terenie Warszawy i całego kraju. Czym są profile? Dlaczego do spawania powinno się wybrać doświadczonych fachowców? Co skłania naszych klientów, że wybierają nas?

Zrealizujemy najbardziej precyzyjne i wymagające spawanie profili zarówno aluminiowych jak i stalowych, cienkich i grubych. Zapraszamy do kontaktu. Zamów wycenę już dziś!

O profilach

Profil to ogólnie obrys przekroju danego przedmiotu. W praktyce poczęto używać tego określenia zamiennie z pojęciem kształtownika, czyli prostego wyrobu metalowego lub z tworzywa sztucznego o znacznej długości w stosunku do przekroju poprzecznego, o stałym kształcie, przekroju lub właśnie profilu.

Podstawowe rodzaje

Ze względu na kształt można rozróżnić podstawowe rodzaje: kątowniki (o przekroju w kształcie litery L), ceowniki (o przekroju w kształcie litery C), teowniki (o profilu T), dwuteowniki (o przekroju przypominającym dwie litery T złączone podstawami), zamknięte okrągłe (gdzie przekrój to pusty w środku okrąg) i profile zamknięte kwadratowe/prostokątne (również puste w środku). Występują także rzadziej spotykane kształty przekroju, na przykład owale bądź soczewki. Generalnie profilem nie nazywa się pełnych prętów.

Ze względu na grubość ścianki w handlu mówi się o profilach grubościennych, normalnych i cienkościennych.

Wykonane z aluminium występują również w złożonych kształtach i stosuje się je powszechnie do prostego skrętania z nich trwałych konstrukcji.

Profile stalowe

Stal to bardzo wdzięczny materiał do spawania. Łatwo się topi, dobrze się zlewa, tylko w wypadku stali można się pokusić o spawanie elektrodą. Jednak nawet w tym wypadku spawanie profili zamkniętych nastręcza sporych trudności.

Czy uprzednio zespawać profile punktowo? Czy zostawić szparę między elementami? Jakiego prądu użyć do jakiej grubości blachy? Jak upewnić się, że spaw przetopił się na drugą stronę, skoro nie można zaglądnąć do środka? Odpowiedź na te pytania różni się w zależności od sytuacji. Jak widać dużo zależy od doświadczenia spawacza. Zatrudnij najlepszych fachowców i oszczędź sobie kłopotu! Od wielu lat realizujemy spawanie profili stalowych.

Spawanie ram z profili także wchodzi w skład naszych standardowych usług. Ramy stalowe mają mnóstwo zastosowań. W wykonywaniu ich, jak i w każdej innej pracy spawacza, ważna jest precyzja. Nasi ludzie wyznają zasadę „dwa razy mierz, raz spawaj” i pracują dokładnie, tak by po sobie nie poprawiać.

Profile aluminiowe

Aluminium to trudny metal do spawania. Nie chce się tak dobrze zlewać, łatwo się pali. Z kolei lekkie, odporne na korozję i estetycznie wyglądające aluminium coraz powszechniej stosowane jest do montowania stanowisk pracy, ale też do aplikacji w domu.

Spawanie TIG to powszechna metoda spawania aluminium. Spawarka TIG to doskonałe narzędzie w rękach fachowca, i chociaż nauka posługiwania się nią to długie lata pracy, to jednak się opłacają – zawodowcy potrafią pospawać denkami dwie puszki po coca-coli. Do prac związanych z tak cennym metalem jak aluminium zatrudnij specjalistów.

Profile ocynkowane

Ocynk zabezpiecza warstwę stali przez działaniem czynników atmosferycznych i korozją. Przed spawaniem profili ocynkowanych należy usunąć warstwę cynku, ta bowiem jest bardzo szkodliwa przy spawaniu. Po skończonym łączeniu należy powierzchnię metalu ponownie zabezpieczyć przed korozją.

Profile cienkościenne

Spawanie profili 2mm lub cienszych to nie lada sztuka. Jeśli nie ma się wprawy, łatwo taki przepalić. Bardzo przydatnymi cechami dobrego spawacza jest pewna ręka i spokój, czym też cechują się nasi ludzie.

Dobry spawacz jest w stanie położyć wiele spawów w krótkim czasie, wykonując spawanie cienkich profili spawarką MIG. Spawanie migomatem oszczędza czas i jest obecnie podstawową metodą.

Wybierz nas do spawania profili stalowych!

Nasz zakład konstrukcji od lat kształci i zatrudnia fachowców z prawdziwego zdarzenia. Pracujemy przede wszystkim w Warszawie i okolicach, ale chętnie dojedziemy na teren całej Polski. Spawanie profili kwadratowych nie stanowi dla nas żadnego problemu. Cieszymy się dobrymi kontaktami z wieloma stałymi klientami. Sprawdź nas osobiście. Zapraszamy do współpracy!

Galeria realizacji

Zapraszamy do współpracy

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę spawania w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!