Spawanie MIG – Warszawa i Cała Polska

Potrzebujesz coś pospawać metodą MIG? Nasi spawacze są w tym specjalistami. Skontaktuj się, by przesłać nam projekt, który zrealizujemy w naszej pracowni pod Warszawą lub zamów usługę spawalniczą z dojazdem we wskazane miejsce.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa Spawania MIG/MAG
5/5 - (2 votes)

Spawanie MIG (Metal Inert Gas) oraz pokrewne spawanie MAG (Metal Active Gas) – określane też zbiorczo jako spawanie metodą GMAW (Gas metal arc welding) jeśli używany jest drut lity, lub FCAW (Flux Cored Arc Welding), jeśli spawamy drutem samoosłonowym – to spawanie w osłonie gazów zużywającą się elektrodą w formie drutu wysuwanego z podajnika.

Metoda ma następujące zalety:

  • Pozwala na wykonanie znacznie większej ilości spawów w tym samym czasie, co metoda TIG i elektrodami otulonymi
  • Jakość spoin jest bardzo dobra
  • Można spawać elementy o szerokim zakresie grubości
  • Można spawać we wszystkich pozycjach

Wykonamy na zamówienie spawanie MIG/MAG metalu każdego rodzaju, w każdej pozycji i w szerokim zakresie grubości. Zapraszamy do składania zamówień!

Wykonujemy:

Spawanie MIG aluminium

Gazy obojętne są przeznaczone do spawania metali nieżelaznych, na przykład spawania aluminium. To trudna sztuka, a wprawy nabiera się miesiącami. Wybierając nasze usługi zyskuje się pewność, że do pracy przy aluminium dopuszczeni są dobrze wyszkoleni i wysoce wykwalifikowani pracownicy.

Spawanie MIG stali węglowej

Stal to stop żelaza z węglem. Stosowanie osłony gazów obojętnych do spawania stali jest błędem, należy użyć metody MAG. Nasi doświadczeni fachowcy są wyposażeni w najwyższej jakości sprzęt, dzięki czemu spawają stal z wysoką wydajnością.

Spawanie MIG stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to stal, która w wyniku wprowadzenia odpowiednich dodatków stopowych nabrała odporności na korozję. Spawanie migomatem nierdzewki jest trudniejsze od spawania stali niskostopowej, lecz nie stanowi żadnego problemu dla wieloletnich praktyków, a takich zatrudniamy w naszym przedsiębiorstwie. Do spawania stali nierdzewnej używa się metody MAG.

Spawanie blachy

Nasi spawacze są w stanie sprawnie zespawać wiele metrów blach. W zależności od grubości dobierają skład gazów osłonowych oraz inne parametry. Spawanie blach metodą MIG jest bardzo efektywne, stanowi połączenie jakości z szybkością. Wysoka wydajność metody w połączeniu ze sporym doświadczeniem naszego zespołu sprawia, że zlecenia na spawanie blach realizujemy w niezwykle krótkim czasie.

Metody Spawania

Spawanie MIG drutem proszkowym

Metoda od podstawowej różni się zastosowanym drutem i sposobem doprowadzenia gazu. Drut proszkowy posiada w środku rdzeń wypełniony proszkiem, który, topiąc się, wytwarza odgórnie ustalony gaz osłonowy. Stąd pochodzi nazwa „drut samoosłonowy”.

Spawanie migiem z zastosowaniem tej metody pozwala zrezygnować z doprowadzenia gazu z butli, co stanowi zauważalne uproszczenie procesu. Gaz jest zwykle bardziej aktywny, niż obojętny, co ogranicza stosowanie metody do stali, w tym do kwasówki.

Spawanie MIG w pionie

Spawanie w pionie jest wizytówką spawacza. Wymaga doskonałej koordynacji ruchowej i płynności posuwu.

Spawanie w osłonie gazów obojętnych

Spawanie w argonie to najczęstsze spawanie metodą MIG. Drugim gazem obojętnym jest hel. Może być stosowane do spawania metali nieżelaznych oraz cienkich arkuszy.

Spawanie w osłonie gazów aktywnych

Spawanie w osłonie CO2 lub mieszaniny CO2 z argonem, czyli spawanie MAG, jest nieco tańsze ze względu na niższą cenę CO2 względem argonu. Ponadto CO2 umożliwia osiągnięcie wyższej temperatury i głębi spawania.

Tę metodę stosuje się praktycznie wyłącznie do stali. Jest też nieco kłopotliwa, powoduje bowiem spory rozprysk metalu. Biorąc pod uwagę powyższe dwa akapity, zwykle argon miesza się z CO2.

Profesjonalne usługi spawaliczne

Nasi doświadczeni fachowcy przed wykonaniem zlecenia poświęcają nieco czasu na zastanowienie i ustalenie optymalnych parametrów spawania. Dzięki temu są w stanie uzyskać jak najlepszą jakość spoin.

Spawanie MIG/MAG nie jest łatwe, lecz dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi z dumą możemy stawić czoła każdemu zleceniu, niestraszne nam nawet skomplikowane spawanie mig.

Warszawa to miejsce, z którym związani jesteśmy sercem i stąd pochodzi większość naszych zleceń. Nie ograniczamy się jednak do stolicy, a oferujemy swój kunszt w miastach w całej Polsce.

Galeria realizacji

Zamów usługę spawania MIG/MAG!

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę spawania MIG/MAG w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!