Spawanie Blachy Ocynkowanej – Warszawa

Chcesz zlecić spawanie blachy? Ocynkowanej, nierdzewnej, samochodowej? Nasi fachowcy to wykonają. Realizujemy zamówienia według indywidualnego projektu klientów. Działamy w pracowni pod Warszawą z możliwością dojazdu do Klienta.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa Spawania Blachy
5/5 - (4 votes)

Czy zepsute podwozie można przywrócić do dawnej świetności? Jak niewidocznie załatać ubytki w metalowej obudowie? Jak stworzyć duży pojemnik z kilku arkuszy grubej blachy? Odpowiedzią jest spawanie, a zawodowcami w tym fachu jesteśmy my.

Przywrócimy dawny wygląd nadgryzionej przez czas blachy. Nieskazitelnymi doczołowymi spawami połączymy kilka arkuszy w jeden.

Spawanie blachy – niełatwa sztuka

Spawanie to powszechna i efektywna, ale niełatwa metoda łączenia blach. Wynika to z rozszerzalności cieplnej metali. Podczas spawania wydziela się dużo ciepła, a pod wpływem temperatury metal zmienia kształt. Stąd, gdy zaczniemy spawać dwa dopasowane do siebie kawałki blachy, zobaczymy, że po kilku centymetrach końce blach zaczynają się od siebie oddalać. Sztuka spawalnicza przewiduje zatem punktowe szczepianie blachy w regularnych odstępach. Dopiero potem łączy się dwie blachy po całości.

Spawanie cienkich blach

Szczególnie spawanie cienkich blach sprawia trudność niewprawionym adeptom sztuki spawalniczej. Należy odpowiednio ustawić spawarkę, by przetopić i połączyć cienką blachę, ale nie przepalić jej.

Spawanie grubych blach

Spawanie grubej blachy z kolei może stwarzać problem z przetopem. Właściwy przetop musi łączyć blachy na całej ich grubości. Dużo tutaj zależy od ustawienia spawarki oraz pewnej ręki spawacza. Bardzo grube blachy trzeba łączyć wielokrotnie napawając sfazowaną szczelinę między nimi.

Pospawamy na zamówienie blachy każdej grubości. Poradzimy sobie nie tylko z prostymi arkuszami, ale też ze skomplikowanymi elementami nadwozia.

Spawanie blachy ocynkowanej

Ocynk zabezpiecza stal przed czynnikami atmosferycznymi, ale utrudnia spawanie i wydziela podczas podgrzania bardzo szkodliwe substancje. Stąd spawanie blachy ocynkowanej na ogół wymaga wcześniejszego zdarcia warstwy wierzchniej. Po wykonanej pracy koniecznie trzeba dobrze zabezpieczyć blachę przed korozją.

Spawanie blachy samochodowej

To dość wymagające zadanie. Blacha jest ocynkowana, dostęp jest utrudniony, a ręcznie docinane elementy nie zawsze chcą idealnie pasować. Chcąc poradzić sobie z tym problemem, amatorzy często stosują spawanie na zakładkę, które jest znacznie łatwiejsze od spawania doczołowego. Niestety odpowiednie zakonserwowanie zakładki od wewnątrz nie jest łatwe, a w zagięciu od wewnętrznej strony lubi zbierać się woda, które powoduje dalszą korozję.

Mniej inwazyjnym sposobem łączenia blachy samochodowej jest lutospawanie.

Trwale i odpowiedzialnie pospawamy blachę w Twoim pojeździe. Nie będziesz musiał martwić się nawrotami rdzy!

Metody spawania blachy

Spawanie blachy tigiem

Spawanie tigiem jest szczególnie zalecaną metodą na spawanie blach cienkich i bardzo cienkich.

Spawanie blachy migomatem

Spawanie migomatem umożliwia łączenie metali z największą prędkością, w tym szybkie spawanie blach grubych. Spawanie doczołowe blach MAG/ MIG to najefektywniejsza metoda ręcznego łączenia blach, szeroko stosowana w przemyśle stoczniowym.

Spawanie blachy elektrodą otuloną

Spawanie blachy ocynkowanej elektrodą otuloną wymaga sporych umiejętności, lecz do jego wykonania nie jest potrzebne wiele sprzętu. Z tego powodu to dobra metoda na pomniejsze zlecenia np. do wykonania z dojazdem przez naszego spawacza w Warszawie. Wyjątkowo wprawnej ręki wymaga spawanie cienkich blach elektrodą. Generalnie do blach o grubości poniżej 1,5mm stosuje się TIG.

Zatrudnij profesjonalistów

Spawamy:

  • blachy nierdzewne
  • blachy węglowe
  • blachy kwasowe
  • blachy aluminiowe

Warszawa to miasto, z którym jesteśmy najbardziej związani. To tutaj wykonujemy większość zleceń jako producent konstrukcji stalowych. Ich produkcja odbywa się w naszej hali na przedmieściach, ale możemy też pracować na miejscu wskazanym przez klienta.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza. Jesteśmy pewni, że oferowana przez nas jakość i cena spotka się z Państwa uznaniem.

Galeria realizacji

Zamów usługę spawania blachy!

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę spawania blachy w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!