Cięcie Laserem Stali, Aluminium, Blachy – Warszawa

Oferujemy usługę cięcia laserem stali, aluminium i blachy. Cięcie przeprowadzamy z maksymalną dokładnością wykorzystując najnowsze technologie.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa chwilowo niedostępna, przepraszamy

Usługa Cięcia Laserem Stali, Blach, Aluminium
5/5 - (3 votes)

Cięcie laserem to nowoczesny rodzaj obróbki, zwykle stosowany w przemyśle do szybkiego wycinania powtarzalnych, złożonych elementów z blachy, chociaż najnowsze maszyny wycinają również w 3D.

Tniemy laserem skomplikwane wzory z blach aluminiowych i stalowych. Dostarcz nam rysunek techniczny i zamów wycenę już dziś!

Wykonujemy na wymiar

  • Wycinanie laserowe
  • Cięcie laserowe stali
  • Cięcie lasere aluminium
  • Cięcie laserem blach

Cięcie laserem

Maszyna do cięcia laserem wykorzystuje laser dużej mocy, zwykle standardową optykę oraz techniczny gaz do wycinania wzorów w płaskich elementach, na przykład blachach.

Standardowa maszyna do cięcia laserem porusza się wzdłuż dwóch osi i sterowana jest przez komputer. Laser z zasady tnie wyjątkowo precyzyjnie, a sterowanie elektroniczne umożliwia w krótkim czasie wyjątkowo precyzyjne cięcie.

Cięcie laserem (standardowym, korzystającym z CO2) może być nawet do trzydziestu razy szybsze niż standardowe cięcie, szczególnie ww wypadku blachy małej grubości.

Istnieją też maszyny przystosowane do cięcia rur oraz lasery używające ramieni robotycznych wysokiej precyzji do wycinania w pełnym 3D. Ostre krawędzie, ścięcia, kształty o małym promieniu wewnętrznym oraz dziurki – wszystko to jest możliwe do uzyskania.

Wielką zaletą cięcia laserem jest pozostawianie dobrze wykończonej krawędzi oraz fakt, że powierzchnia elementu nie jest zanieczyszczana przez inne materiały stałe – ponieważ nie ma nic, co mogłoby zanieczyszczać, w przeciwieństwie do cięcia ostrzem. Małe przepiłowanie oszczędza też materiał.

Kolejną zaletą jest niewielka strefa przegrzania, znacznie mniejsza niż w wypadku obróbki skrawaniem. W wyniku tego cięty metal nie traci swoich właściwości i nie wypacza się.

W zależności od paramatrów maszyny, szczególnie mocy, przecinane są różne materiały oraz blachy różnych grubości. W zależności od mocy materiał podlega spalaniu, stapianiu lub sublimacji.

Wycinanie i cięcie stali (nierdzewnej, czarnej, żaroodpornej)

Chociaż stal nierdzewna to twardy materiał, znakomicie nadaje się do cięcia laserem. Standardowe systemy o mocy większej niż 1kW są w stanie przeciąć blachy ze stali nierdzewnej o grubości nawet 13mm. Trzeba jednak przyznać, że wraz ze wzrostem grubości wyraźnie spada prędkość cięcia (która, warto dodać, przy cienszych blachach jest wręcz astronomiczna).

Tniemy blachy ze stali trudnościeralnej, kwasoodpornej i żaroodpornej. Powierz cięcie laserem stali zawodowcom!

Cięcie aluminium

Co ciekawe, chociaż aluminium jest lżejsze i bardziej miękkie niż stal, cięcie laserem aluminium jest mniej wydajne, niż cięcie stali laserem. Wycinarka laserowa potrzebuje więcej mocy na przecięcie aluminiowej blachy niż stalowej blachy takiej samej grubości.

Nie zmienia to faktu, że cięcie laserem aluminium w dalszym ciągu jest szybką, wydajną i korzystną formą rozdzielania materiału.

Cięcie blach

Podstawowe wycinarki laserowe służą przede wszystkim do szybkiego i powtarzalnego wycinania wzorów w blasze. Wycinanie stali o małej grubości jest niezwykle wydajne – standardowy laser jest w stanie przeciąć ponad 30 cm cienkiej blachy ze stali nierdzewnej na sekundę!

Cięcie laserem Warszawa – na zamówienie

Od ponad dwudziestu lat obrabiamy, przecinamy i kształtujemy metal. Z maszyną do cięcia laserowego wchodzimy w nowy etap rozwoju naszej firmy. Chętnie wykorzystamy nasze doświadczenie, by pozyskać kolejnych klientów. Wycinanie stali i aluminium laserem to zadanie wymagające dobrej znajomości sprzętu i odpowiedniego czytania rysunku technicznego, stąd produkcja wycinanych części powinna być zlecana przeszkolonym zawodowcom.

Zgłoś się do nas, a w niedługim czasie wykonamy cięcie stali. Warszawa to główne miejsce naszej działalności i obsługujemy stolicę oraz całą okolicę.

Galeria realizacji

Zamów cięcie laserem stali, blach, aluminium!

Jeśli chcą Państwo zamówić usługęcięcia laserem stali, blach, aluminium! w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!