Gięcie Aluminium – Warszawa i Okolice

Oferujemy usługę gięcia aluminium. W procesie gięcia wykorzystujemy specjalistyczne prasy krawędziowe. Jest to technologia która gwarantuje najwyższą precyzję oraz powtarzalność detali.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa chwilowo niedostępna
Ze względu na realizację długoterminowego kontraktu. Przepraszamy.

Usługi Gięcia Aluminium

Aluminium to wyjątkowy metal. Ma doskonały stosunek wytrzymałości do masy własnej. Wykonane z niego pręty i kształtowniki mogą więc przenosić duże obciążenia, nie stanowiąc dużego ciężaru. Jest ponadto odporne na korozję atmosferyczną, nawet po uszkodzeniu powierzchni.

Aluminium z jednej strony łatwo poddaje się obróbce na zimno, a z drugiej przy obróbce utwardza się, toteż jego gięcie wymaga dodatkowej obróbki cieplnej.

Zaginamy aluminiowe pręty, rury, blachy oraz kształtowniki. Zamów wycenę już dziś!

Wykonujemy na zamówienie:

  • Gięcie blach aluminiowych
  • Gięcie rur aluminiowych
  • Gięcie prętów aluminiowych
  • Gięcie kształtowników aluminiowych

Więcej o gięciu

Jest to bezwiórowa technika kształtowania, stosowana do stalowych blach, drutów, rur oraz lżejszych kształtowników. Chociaż aluminium jest stosunkowo miękkie, jego wyginanie jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

Aluminium jest bardzo plastyczne, a obróbka na zimno utwardza je. Jednakże w przypadku dużych zmian zachodzących podczas gięcia utwardzanie zwiększa kruchość, a materiał może pęknąć. Stąd przed gięciem zachodzi potrzeba miejscowego wyżarzania, które ma zniwelować naprężenia powstające w wyniku obróbki. Odpowiednia obróbka cieplna jest niezbędna dla bezpiecznego gięcia tego materiału.

Trzeba też odpowiednio dobrać promień gięcia do grubości elementu. Im grubsze aluminium, tym promień ma być większy.

Niewłaściwe gięcie aluminium może skutkować miejscowymi pęknięciami i odkształceniami, Od wielu lat skręcamy, gniemy i spawamy aluminium, stąd bez strachu możesz powierzyć nam tę pracę.

Profesjonalne usługi

Z górą dwadzieścia lat obrabiamy metale. Mamy szacunek to tego wyjątkowego metalu i wiemy, jak go obrabiać, żeby nie zepsuć. Wierzymy, że solidność i dokładność to podstawa zaufania. Produkcja aluminiowych elementów powinna być powierzona profesjonalistom. Spytaj nas o referencje naszej pracy, chętnie ich udzielimy.

Zgłoś się do nas, a w niedługim czasie wykonamy dla Ciebie gięcie aluminium. Warszawa jest głównym miejscem wykonywania naszej działalności, ale nie ograniczamy się tylko do stolicy.

Galeria realizacji

Zapraszamy do współpracy

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę gięcia w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!