Gięcie Profili Stalowych i Aluminiowych – Warszawa

Oferujemy usługę gięcia profili stalowych i aluminiowych. W procesie gięcia wykorzystujemy specjalistyczne prasy krawędziowe. Jest to technologia która gwarantuje najwyższą precyzję oraz powtarzalność detali.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena w 24H

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługi Gięcia Profili
Gięcie Profili Stalowych i Aluminiowych
5/5 z 1 ocen

Gięcie profili umożliwia spożytkowanie ich zgodnie z przeznaczeniem. Gnąc profile zależy nam na jak największym możliwym zachowaniu pierwotnego przekroju. Chcemy uniknąć też dużych wewnętrznych naprężeń. Zatrudnij nas, a zagniemy profile we właściwy sposób.

Oferujemy gięcie rur i profili ze stali i metali kolorowych. Zamów wycenę już dziś!

Wykonujemy na zamówienie:

  • Gięcie profili aluminiowych
  • Gięcie profili zamkniętych
  • Gięcie profili stalowych

Gięcie profili zamkniętych

Gięcie profili, szczególnie profili zamkniętych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W przeciwieństwie to prętów, płaskowników i podobnych elementów, zachowanie pierwotnego przekroju nie jest tu takie łatwe. W przypadku profili zamkniętych zależy nam też na zachowaniu szczelności. Promień gięcia powinien być odpowiednio dobrany do grubości profila, grubości ścianek oraz gatunku stali. Czym stal grubsza i twardsza, tym promień gięcia musi być większy. W przypadku profili zamkniętych, podobnie jak w przypadu rur, minimalny promień gięcia odpowiada trzem średnicom.

Niewłaściwe gięcie profili może skutkować zniszczeniem elementu, stąd lepiej zleć to specjalistom – nam.

Profile zamknięte można uprzednio napełnić suchym piaskiem lub stopioną kalafonią, a oba wyjścia zaczopować. Wtedy gięty profil bardziej zachowa swój kształt w miejscu gięcia, a ścianki nie zagną się.

Profile zmiękcza też właściwa obróbka cieplna. Profile z twardych stali należy najpierw wyżarzyć w miejscu przewidywanego gięcia.

Gięcie profili aluminiowych

Gięcie aluminium i miedzianych jest wyjątkowo trudne, zatem szczególnie zalecamy zatrudnić do tego fachowców z odpowiednią wiedzą i sprzętem.

Aluminium łatwo poddaje się obróbce na zimno, jednak utwardza się przy tej okazji, co skutkuje wzrostem kruchości. Niestety przy gięciu jest to poważny problem, stąd profili aluminiowych nie powinno się giąć bez wstępnej obróbki cieplnej. Wyżarzanie zmiękcza metal oraz zapobiega powstawaniu wewnętrznych napięć.

Profesjonalne gięcie stali na wymiar

Jako doświadczony producent konstrukcji z 20 letnim stażem, możemy pochwalić się referencjami od zadowolonych klientów. Produkcja zagiętych profili jest traktowana przez nas równie poważnie, co inne konstrukcje.

Zgłoś się do nas, a wkrótce zrealizujemy dla Ciebie gięcie profili stalowych i aluminiowych. Warszawa to największe miasto w pobliżu naszej siedziby i główne źródło zleceń.

Galeria realizacji

Zamów usługę gięcia profili stalowych i aluminiowych!

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę gięcia profili stalowych i aluminiowych w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w ciągu 24 godzin otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!