Gięcie Rur Aluminiowych i Nierdzewnych – Warszawa

Oferujemy usługę gięcia rur aluminiowych i nierdzewnych. W procesie gięcia wykorzystujemy specjalistyczne prasy krawędziowe. Jest to technologia która gwarantuje najwyższą precyzję oraz powtarzalność detali.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa chwilowo niedostępna
Ze względu na realizację długoterminowego kontraktu. Przepraszamy.

Usługi Gięcia Rur

Rury często służą jako środek transportowy dla różnego rodzaju mediów. Gięcie rur umożliwia takie ich ukształtowanie, by w jak najkorzystniejszy sposób wiodły na miejsce przeznaczenia

Zaginamy stalowe, nierdzewne, aluminiowe i miedziane rury. Zamów wycenę już dziś!

Wykonujemy na zamówienie:

  • Gięcie rur aluminiowych
  • Gięcie rur nierdzewnych
  • Gięcie rur miedzianych
  • Gięcie rur stalowych
  • Gięcie rur na zimno
  • Gięcie rur CNC

Gięcie rur ze stali nierdzewnej i czarnej

Gięcie rur to wyjątkowo wymagająca obróbka. Kształt rury powoduje, że przy zaginaniu powyżej 30% dalsza i bliższa ścianka zaginają się do siebie, a ścianki boczne odginają się na boki. Jaby uniknąć tych deformacji potrzebne są dodatkowe działania.

Wypełnienie rury materiałem zapobiegnie zaginaniu się ścianek na zewnątrz. Rurę należy uprzednio napełnić stopioną kalafonią lub suchym piaskiem, a oba wyjścia dokładnie zaczopować.

Pomocna jest też właściwa wstępna obróbka cieplna. Rury z twardych stali oraz metali kolorowych należy najpierw wyżarzyć w miejscu, w którym będziemy giąć. Zmiękcza to materiał zmniejszając przy okazji napięcia wewnętrzne metalu.

Gnąc rury koniecznie trzeba właściwie dobrać rozsądny promień gięcia do grubości ścianek oraz średnicy rury. Im grubsza oraz twardsza stal nierdzewna, tym promień gięcia powinien być większy. Minimalny promień gięcia odpowiada trzem średnicom.

Niewłaściwe gięcie rur może skutkować pęknięciami, odkształceniami i rozszczelnieniem rury, stąd lepiej zleć to fachowcom. Mamy ponad dwadzieścia lat doświadczenia, nie zawiedziesz się, zlecając nam ten rodzaj obróbki.

Gięcie rur aluminiowych i miedzianych

Gięcie rur miedzianych i aluminiowych to bardzo wymagające zadanie, które koniecznie trzeba zlecić specjalistom.

Zarówno miedź, jak i aluminium są miękkie i dają się łatwo odkształcać oraz można je kuc na zimno. Jednakże w tracie tych zabiegów oba te metale stają się twarde i kruche. Gięcie skutkuje bardzo dużym wzrostem kruchości, a rury są wrażliwe na gięcie same z siebie, stąd wstępne wyżarzanie w miejscu gięcia jest koniecznością.

Niewłaściwe gięcie rur aluminiowych i miedzianych może skończyć się wypaczeniem lub pęknięciem rury. Warto jest zlecić tę pracę specjalistom.

Profesjonalne gięcie rur na wymiar

Możemy pochwalić się ponad dwudziestoma latami obróbki metali. Pomogliśmy już wielu klientom, pomożemy i Tobie. Jako godny zaufania producent konstrukcji mamy za sobą wiele udanych projektów. Ze względu na możliwe uszkodzenia przy niewłaściwej pracy, produkcja zagiętych rur powinna być zlecona specjalistom. Jeśli masz wątpliwości, spytaj nas o nasze referencje.

Zgłoś się do nas, a w niedługim czasie wykonamy dla Ciebie gięcie rur aluminiowych, stalowych i ze stali nierdzewnej. Warszawa jest głównym miejscem wykonywania naszej działalności, ale dojeżdżamy też w inne miejsca w Polsce.

Galeria realizacji

Zamów usługę gięcia rur aluminiowych i nierdzewnych!

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę gięcia rur aluminiowych i nierdzewnych w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w krótkim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!