Spawanie Łukowe – Warszawa i Okolice

Potrzebujesz coś pospawać metodą łukową? Nasi spawacze są w tym specjalistami. Skontaktuj się, by przesłać nam projekt, który zrealizujemy w naszej pracowni pod Warszawą lub zamów usługę spawalniczą z dojazdem we wskazane miejsce.

Zapytaj o wycenę

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Usługa Spawania Łukowowego
Spawanie Łukowe
5/5 z 3 ocen

Nie zawsze spawanie może się odbywać w zaciszu warsztatu. Gdy trzeba pospawać coś u klienta, lub gdy spawanie musi się odbyć na dużej wysokości lub w niewygodnej pozycji, wtedy najlepszą opcją jest spawanie łukowe elektrodą otuloną. Na czym polega spawanie łukowe elektrodą? Jakie ma zalety? Dlaczego warto zatrudnić naszych fachowców?

Czym jest spawanie łukowe?

Spawanie elektrodą otuloną, czyli SMAW (z angielskiego shielded metal arc welding) to metoda spawania łukowego, w której jeden element – elektroda otulona – służy jednocześnie za elektrodę, za topik oraz za źródło gazu osłonowego. Dzięki temu można spawać jedną ręką i w każdej pozycji. Istnieją rozmaite rodzaje elektrod. Doświadczony spawacz umie odpowiednio dobrać elektrodę do potrzeb.

Wykonujemy na zamówienie spawanie łukowe SMAW każdego rodzaju stali, w każdej pozycji i w dużym zakresie grubości oraz z dojazdem do klienta. Zapraszamy do kontaktu!

Jakie zalety ma spawanie łukowe elektrodą otuloną?

Spawanie elektrodą otuloną nie wymaga ciężkiego, dużego i skomplikowanego sprzętu, ani butli gazowej. Pracownik potrzebuje przy sobie mieć jedynie spawarkę, zapas elektrod oraz zasłony i środki ochrony osobistej. Jest to duże ułatwienie w wypadku wykonywania zleceń poza zakładem.

Spawamy w każdej pozycji

Spawanie elektrodą umożliwia położenie spawu praktycznie w każdej pozycji, a nawet pod wodą.

Nasi spawacze mogą spawać elektrodą otuloną spoiny nachylone, pionowe oraz w innych niewygodnych pozycjach.

Ponieważ spawanie łukowe elektrodą może być wykonywane w dowolnej pozycji, a stanowistko pracy łatwo jest przygotować na miejscu, jest to doskonała metoda na spawanie u klienta z dojazdem na miejsce.

Materiały które spawamy łukowo

Spawanie elektrodą otuloną doskonale sprawdza się do

  • spawania stali węglowych
  • stali nierdzewnej
  • innych rodzajów stali stopowych

Wady spawania łukowego

Jeśli chodzi o wady:

  • Spawanie przy użyciu elektrody otulonej uniemożliwia spawanie bardzo cienkich i szczegółowych elementów ozdobnych. Do tego najlepsze jest spawanie metodą TIG.
  • Ponadto, chociaż spawanie SMAW jest na ogół szybsze od spawania metodą TIG, to jeśli chodzi o prędkość, zdecydowanie nad obiema technikami góruje spawanie MIG/MAG.

Jak wygląda spawanie łukowe krok po kroku?

1. By zajarzyć łuk, trzeba dotknąć elektrodą metalu.

2. Łuk elektryczny zapala się po oderwaniu elektrody.

3. Elektrodę trzeba szybko cofnąć, by uniknąć jej przyklejenia.

4. Łuk elektryczny topi i stapia metal bazowy z elektrodą w jeziorku spawalniczym. W trakcie topienia się elektrody stapia się również jej otulina, a zawarte w niech związki chemiczne uwalniają się w postaci gazu, który chroni jeziorko przed utlenianiem. Spawanie łukowe w osłonach gazowych chroni spaw przed szkodliwym wpływem atmosfery.

5. Reszta otuliny tworzy płynny żużel, który wypływa na powierzchnię stopionego metalu i tam zastyga. Ma to swoje zalety – żużel chroni przed utlenianiem, gdy spoina się chłodzi.

O czym trzeba pamiętać?

Wymiana elektrod

Spawacz musi wymieniać elektrody na nowe oraz odłupywać żużel, co robi przy pomocy specjalnego młotka.

Dosuwanie elektrody

Spawacz musi ciągle dosuwać topiącą się elektrodę tak, by ta znajdowała się w odległości 0,5 – 1,1 średnicy elektrody od metalu bazowego.

Dobór prądu

Niezwykle ważny jest też właściwy dobór właściwości prądu. Katalogi wytwórców elektrod zwykle zawierają informacje na temat granicznych wartości natężenie prądu dla elektrod danego gatunku i grubości.

Technika

Właściwa technika spawania zależy od umiejętnego dobrania eletrody do pozycji, rodzaju kładzionej spoiny oraz składu metalu spawanego, a także ustawienia właściwych parametrów prądu.

Dobór elektrody

Spawacz musi dobrać inną elektrodę, gdy spawa w poziomie, a inną, gdy spawa w pionie. Jest tak dlatego, że zadania te wymagają innych parametrów. Elektroda do spawania w poziomie powinna szybko się topić, za to wolno krzepnąć, bo zwiększa to szybkość posuwania się pracy.

Jednak gdyby taka elektroda została użyta do spawania w pionie, jeziorko spawalnicze po prostu by się rozlało. Dlatego do spawania w pionie używa się elektrod otulonych, które bardzo szybko krzepną. Umiejętne posługiwanie się nimi wymaga sporych umiejętności, lecz nie jest to problem dla naszego zespołu.

Więcej o elektrodach

Produkcja elektrod to niezwykle interesujący temat. Każda z nich składa się z metalowego topliwego rdzenia, który łączy się z metalem bazowym tworząc właściwy spaw oraz z otuliny, która po roztopieniu chroni jeziorko w trakcie spawania oraz w czasie jego stygnięcia.

Istnieją rozmaite rodzaje elektrod, a wybór właściwej zależy od wielu czynników, między innymi od rodzaju spawanego materiału, pożądanych wlaściwości spoiny i pozycji spawania.

Zwykle używa się elektrody o rdzeniu, który składem jak najbardziej przypomina materiał bazowy, jednakże czasami korzystne jest użycie elektrod o elektrodzie z odmiennym rdzeniem. Przykładowo stale węglowe mogą być w niektórych przypadkach spawane elektrodami ze stali nierdzewnej.

Wiedza na temat właściwego doboru elektrody jest, jak widać, niezwykle istotna. Nasi pracownicy to specjaliści, którzy całymi latami gromadzili potrzebne doświadczenie.

Postaw na profesjonalistów!

Nasi spawacze wiedzą, jak ważne jest odpowiednie dobranie parametrów spawarki, właściwy wybór elektrody oraz pewna ręka. Dzięki tym elementom kładziemy dla naszych klientów wysokiej jakości spoiny. Jako doświadczony producent konstrukcji spawanych z chęcią podejmiemy się każdego zadania.

Jesteśmy w stanie zrealizować na zamówienie nawet trudne spawy w wymagających pozycjach. Niestraszne nam żadne spawanie łukowe. Warszawa to miasto, z którym od początku związana jest nasza firma, lecz nie ograniczamy naszej dzialalności tylko do stolicy. Przyjmujemy zlecenia nie tylko tam, gdzie sięga województwo mazowieckie, ale i w całej Polsce.

Galeria realizacji

Zamów usługę spawania Łukowego!

Jeśli chcą Państwo zamówić usługę spawania Łukowego w naszej firmie, zachęcamy do składania zapytań przez formularz kontaktowy, email lub telefon. Wystarczy przesłać do nas projekt i w ciągu 24 godzin otrzymają Państwo niezobowiązującą wycenę. Zapraszamy do kontaktu!