Usługa chwilowo niedostępna
Ze względu na realizację długoterminowego kontraktu. Przepraszamy.

Wiaty Stalowe – Warszawa i Cała Polska

Potrzebujesz wiaty stalowej? Na samochód, rolniczej, magazynowej? A może konstrukcję stalową wiaty? Zleć produkcję w naszej pracowni. Działamy w hali pod Warszawą. Dostarczamy i stawiamy wiaty na terenie całej Polski.

Zapytaj o wycenę
Dowiedz się więcej

Certyfikowani spawacze

Doświadczony personel

Nowa hala produkcyjna

Jeszcze większe możliwości

Szybki kontakt

Ekspresowa wycena

Biuro pod Warszawą

Zobacz jak dojechać

Wiaty Stalowe Na Zamówienie
4.5/5 - (12 votes)

Właściwe zadaszenie spełnia niezwykle ważną rolę w wielu dziedzinach przemysłu i życia prywatnego. Wiata to zadaszenie na słupach z lekkimi ścianami lub bez nich. Konstrukcja stalowa wiaty to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które stosunkowo niewielkim kosztem oferuje podstawowe korzyści budowli.

Wykonamy na wymiar zarówno nieduże garaże, jak i dużo większe struktury, których przykładem jest wiata rolnicza. Produkcja konstrukcji metalowych wiat to żaden problem dla naszych pracowników. Zamów wycenę już dziś!

Wykonujemy na zamówienie:

  • Wiaty garażowe
  • Wiaty ogrodowe
  • Wiaty rolnicze
  • Wiaty magazynowe
  • Wiaty stalowe jednospadowe ogólnego przeznaczenia

Wiaty garażowe metalowe

Wiata na samochód może z powodzeniem zastępować pełen garaż. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu samochodu można przedłużyć żywotność blach o dobrych kilka lat. Zatem jeśli masz na swojej posesji miejsce – wiata samochodowa to nie koszt, to inwestycja w przyszłość!

Wiaty garażowe blaszane z zabudowanymi ścianami nie mają na celu zapewniać ochrony przed zimnem, jednak mimo wszystko sprawiają, że temperatura wewnątrz jest wyższa niż na zewnątrz. Dzięki temu zyskujemy w roku kilka dodatkowych tygodni, gdy nie potrzeba skrobać szyb.

Wiata garażowa stalowa może też podczas zimy okazać się zbawieniem dla samochodów z silnikiem diesla, które niechętnie odpalają w niskich temperaturach. Z punktu widzenia prawa nieduże wiaty garażowe samochodowe są budowlami, a nie budynkami. Oznacza to tyle, że do zbudowania wiata stalowa wymaga dopełnienia stosunkowo niewielkich formalności.

Wiaty ogrodowe

Wyjazd z centrum do peryferyjnej dzielnicy z ogródkami działkowymi lub za miasto, na działkę letniskową, pozwala zregenerować siły fizyczne i psychiczne. Odpowiednio wyposażona wiata stalowa może zapewnić warunki do spędzenia we własnej posiadłości miłych wieczorów przy ognisku, nawet w gorszą pogodę.

Architektura ogrodowa w sposób istotny wpływa na atrakcyjność urządzenia działki. Pozwala umiejętnie wyeksponować rzeźbę terenu oraz walory ozdobne wielu roślin. Aby obiekty zbudowane dobrze komponowały się z naturalnymi, należy unikać zbytniej różnorodności kolorystycznej i materiałowej. Przykładem takiego rozwiązania jest lekka konstrukcja wiaty stalowej opleciona pnączami winorośli.

Wiaty rolnicze

Jeżeli jest to możliwe, maszyny rolnicze należy przechowywać w suchych pomieszczeniach, szczególnie te o bardziej złożonej konstrukcji, jak traktory czy kombajny. Wiata metalowa na maszyny rolnicze to dobre i korzystne finansowo rozwiązanie.

Należy pamiętać, że wszystkie maszyny, zarówno te postawione pod wiatą, jak i trzymane w garażu, muszą być zakonserwowane. Wiaty stalowe dla rolnictwa wykorzystuje się również na magazynowanie beli siana oraz sianokiszonki.

Wiata magazynowa

Wiata magazynowa ogólnego przeznaczenia może służyć do ochrony pojemników na śmieci, zaparkowanych pojazdów, wartościowych materiałów i surowców na zakładowym placu i tak dalej.

Konstrukcja wiaty metalowej

Jak wygląda budowa wiaty stalowej?

Wiaty występują w wielu różnych odmianach. Nieduże wiaty przystankowe wykonuje się zwykle z profili zamkniętych, natomiast na większe konstrukcje zaleca się stosowanie teowników i dwuteowników. Nie ma też jedynego słusznego projektu takich struktur.

Jeśli chodzi o większe wiaty stalowe, to wymagają one położenia stabilnego fundamentu, na których oparcie mogą znaleźć główne słupy konstrukcyjne. Następnie łączy się je dźwigarami. Taką konstrukcję stalową wykańcza się najczęściej blachą.

Konstrukcja wiaty stalowej jednospadowej

Najprostsza wiata jednospadowa może być w niedługim czasie dobudowana do ściany domostwa, gdzie najczęściej służy jako garaż. To bardzo dobra alternatywa wobec garażu wolnostojącego.

Miejsce które zajmie wiata jednospadowa musi zostać utwardzone. Następnie trzeba zamocować słupy w wylanym fundamecie. Słupy są wymagane również od strony budynku. Całość kostrukcji trzeba połączyć krokwiami. Na zadaszenie nie używa się ciężkich dachówek, raczej lekkiej blachodachówki lub płyt bitumicznych. Na końcu trzeba zadbać o rynny oraz o odpowiednie zabezpieczenie każdego metalowego i drewnianego elementu przed korozją.

Jak widać, mimo że konstrukcja wiaty nie jest specjalnie skomplikowana, wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalistów, którzy wykonają za Ciebie wszystkie czynności i zagwarantują zadowalający efekt końcowy.

Zatrudnij fachowców

Od ponad dwudziestu lat doskonalimy się w obrabianiu stali. Historię rozwoju naszego przedsiębiorstwa znaczą kolejne udane projekty.

Wierzymy, że solidna praca to podstawa zaufania. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, byś był zadowolony z naszych usług. Jak każdy producent konstrucji stalowych z dużym stażem na rynku, szybko stawiamy wiaty stalowe. Konstrukcja metalowa takich struktur powstaje w oparciu o naszą wiedzę i sprawdzone projekty.

Warszawa jest głównym miejscem wykonywania naszej działalności ze względu na bliskość do naszego zakładu, ale dojeżdżamy też na wskazane przez klienta miejsce pracy w innych regionach Polski.

Galeria realizacji